2019-2020 Year of Cabinet Officers
Alexander K. H., Wong
- District Governor-
John Lai Yin Leung
- First Vice District Governor-
Mimi M. W. Kwok
- Imm. Past District Governor-
Amy Lai Kam Leung
- Second Vice District Governor-
Kevin Ka Kei Cheng
- Cabinet Secretary-
Christina Mun Wah Ko
- GMT District Coordinator-
Kenny Ngai Sang Chan
- GLT District Coordinator-
Grace Miu Wan Fung
- GST District Coordinator-
Albert Wing Shun Wong
- Cabinet Treasurer-
Mathew Kwong Yiu Chung
- Region VI Chairperson-
Ping Lung Cheng
- Region IV Chairperson-
W. L. Wong
- Region II Chairperson-
Anthony Kin Man Tsang
- Region I Chairperson-
Kin Man Shin
- Region III Chairperson-
Ken Hing Kin Wong
- Region V Chairperson-
Edmund Chun Wing Yeung
- Zone VI Chairperson-
Ukio Siu Chung Chan
- Zone IV Chairperson-
Sammy Ngan Shum
- Zone II Chairperson-
Shan Shan Ng
- Zone I Chairperson-
Jannie Yan Yan Wong
- Zone III Chairperson-
Wesley Siu Lung Sin
- Zone V Chairperson-
Stanley Wun Kam Lee
- Zone XII Chairperson-
Ben Tsui
- Zone X Chairperson-
Raymond Wing Yiu Kan
- Zone VIII Chairperson-
Andy Chi En Fei
- Zone VII Chairperson-
Yue Hang Wong
- Zone IX Chairperson-
Joey Tsui
- Zone XI Chairperson-
Gilbert Yin Ting Ng
- Zone XVIII Chairperson-
Albert Wai Suen Leung
- Zone XVI Chairperson-
Leo Y. W. Ng
- Zone XIV Chairperson-
Roy Wai Lun Yip
- Zone XIII Chairperson-
Kevin Kin Lam So
- Zone XV Chairperson-
Ivan Chan
- Zone XVII Chairperson-
District Governor 總監 王恭浩 Alexander K. H., Wong (TST)
Imm. Past District Governor 上屆總監 郭美華 Mimi M. W. Kwok (SSPHK)
First Vice District Governor 第一副總監 梁禮賢 John Lai Yin Leung (CTN)
Second Vice District Governor 第二副總監 梁麗琴 Amy Lai Kam Leung (CITIZ)
GLT District Coordinator GLT 區協調員 陳毅生 Kenny Ngai Sang Chan (HKI)
GMT District Coordinator GMT 區協調員 高敏華 Christina Mun Wah Ko (MIDL)
GST District Coordinator GST 區協調員 馮妙雲 Grace Miu Wan Fung (CTL)
Cabinet Secretary 區秘書 鄭嘉麒 Kevin Ka Kei Cheng (NEHK)
Cabinet Treasurer 區司庫 黃頴信 Albert Wing Shun Wong (HPVL)
Region I Chairperson 第一分區主席 曾建文 Anthony Kin Man Tsang (HKI)
Region II Chairperson 第二分區主席 黃偉良 W. L. Wong (SKLN)
Region III Chairperson 第三分區主席 冼健岷 Kin Man Shin (HPVL)
Region IV Chairperson 第四分區主席 鄭炳龍 Ping Lung Cheng (KNTN)
Region V Chairperson 第五分區主席 王慶堅 Ken Hing Kin Wong (HKMH)
Region VI Chairperson 第六分區主席 鍾光耀 Mathew Kwong Yiu Chung (REPB)
Zone I Chairperson 第一分域主席 吳珊珊 Shan Shan Ng (BAYV)
Zone II Chairperson 第二分域主席 沈顏 Sammy Ngan Shum (SSH)
Zone III Chairperson 第三分域主席 黃欣欣 Jannie Yan Yan Wong (TAIPO)
Zone IV Chairperson 第四分域主席 陳紹聰 Ukio Siu Chung Chan (NEHK)
Zone V Chairperson 第五分域主席 冼兆龍 Wesley Siu Lung Sin (MILEM)
Zone VI Chairperson 第六分域主席 楊雋永 Edmund Chun Wing Yeung (PEAK)
Zone VII Chairperson 第七分域主席 費志恩 Andy Chi En Fei (NKLN)
Zone VIII Chairperson 第八分域主席 簡榮耀 Raymond Wing Yiu Kan (HBV)
Zone IX Chairperson 第九分域主席 黃禹恒 Yue Hang Wong (HMT)
Zone X Chairperson 第十分域主席 徐斌 Ben Tsui (TM)
Zone XI Chairperson 第十一分域主席 徐玲玲 Joey Tsui (CITIZ)
Zone XII Chairperson 第十二分域主席 李垣錦 Stanley Wun Kam Lee (CPSAR)
Zone XIII Chairperson 第十三分域主席 葉偉倫 Roy Wai Lun Yip (SRSD)
Zone XIV Chairperson 第十四分域主席 伍于宏 Leo Y. W. Ng (TST)
Zone XV Chairperson 第十五分域主席 蘇建霖 Kevin Kin Lam So (CWB)
Zone XVI Chairperson 第十六分域主席 梁偉宣 Albert Wai Suen Leung (TSNMA)
Zone XVII Chairperson 第十七分域主席 陳漢文 Ivan Chan (HYWD)
Zone XVIII Chairperson 第十八分域主席 吳彥霆 Gilbert Yin Ting Ng (HKPE)